Parkos
user

Parking - lotnisko Kraków Balice

Zmień lotnisko
Group 3 do rezerwy 3 MIN
checkmark
Najlepsze oferty
checkmark
Ponad 3 mln klientów na całym świecie
checkmark
Bezpłatne anulowanie/zmienianie rezerwacji

Pokaż parkingi na mapie

Parking przy lotnisku w Krakowie-Balicach

Port lotniczy Kraków-Balice to zdecydowanie jedno z najdogodniejszych miejsc na rozpoczęcie podróży samolotem. Przyjazd do Balic samochodem jest łatwy i bezspornie bardzo wygodny, dlatego wybierając się na lotnisko Kraków Balice - tani parking to po prostu "must have". Warto jest zawczasu zarezerwować sobie dobrze usytuowany, tani parking a lotnisko Balice będzie w zasięgu ręki.

Podróżni często zastanawiają się, czy zabranie samochodu na lotnisko ma sens i czy nie lepiej skorzystać z komunikacji publicznej. Jednak samochód ma tę przewagę, że pozwala nam dostać się na lotnisko z konkretnego punktu, bez żadnych przesiadek. Również pod względem kosztów opcja - samochód i parking lotnisko Balice - jest nadzwyczaj atrakcyjna. Zwłaszcza gdy na lotnisko podróżuje kilka osób.

Lotnisko Kraków Balice - tani parking

Jedną z opcji, z jakiej mogą skorzystać osoby zmotoryzowane udające się w dalszą podróż samolotem, jest wybór parkingu lotniskowego. Port lotniczy Kraków-Balice posiada dwa terminale - terminal krajowy T2 i terminal międzynarodowy T1, a także trzy strefy parkingowe: parking wielopoziomowy P1 i dwa parkingi terenowe P2 i P3. Wybierając taki parking przy Balice lotnisko, płatności dokonuje się w automatach biletowych.

Niezależnie od tego, jaki po przyjeździe na lotnisko Balice parking wybierzemy, dokonanie wszelkich formalności jest bardzo intuicyjne. Automaty do uiszczenia stosownej opłaty są usytuowane tuż przy parkingach P1 i P2. Dodatkowo zapłacić można przy wejściu z parkingu P1 na kładkę, która łączy terminal ze stacją kolejki. Kolejny punkt znajduje się wreszcie przy zatoce Kiss&Fly.

A czy lotnisko Balice oferuje parking bezpłatny? Otóż tak, na teren lotniska, a dokładniej mówiąc na obszar Wewnętrznego Układu Komunikacyjnego, można na chwilę wjechać za darmo. Bezpłatny wjazd trwa max. 8 minut, a za każde rozpoczęte 4 minuty płaci się 4 zł. Trzeba się zatem śpieszyć, ale opcja darmowa jest jak najbardziej dostępna.

Wiadomo że każdy, kto przyjeżdża na parking lotnisko Balice chce najtaniej zaparkować. A jednocześnie mieć gwarancję, że zastanie auto po powrocie w nienaruszonym stanie. Ceny na parkingach różnią się, ponieważ P1 to parking zadaszony i wielopoziomowy, a P2 i P3 to parkingi terenowe. Generalnie ceny za siedem dni postoju przy lotnisku wynoszą od 25 do 70 EUR.

Usługa parkingowego i transfer na lotnisko - port lotniczy Kraków Balice

Przyjeżdżając na lotnisko Kraków-Balice własnym środkiem transportu, nie trzeba koniecznie korzystać z parkingów lotniskowych. W okolicy znajduje się też wiele prywatnych miejsc postojowych, gdzie można się zatrzymać z transferem do hali przylotów. Samochód może też odebrać spod terminala parkingowy. Wreszcie innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o Balice lotnisko jest parking hotelowy. Warto sobie porównać te opcje parkingów na stronie Parkos.

Parking prywatny z dojazdem na lotnisko

Niezwykle popularną opcją jest też obecnie parkowanie na parkingu prywatnym, a następnie transfer do hali odlotów mini - busem. Jeśli chodzi o taki parking przy lotnisko Balice to cena jest bardzo konkurencyjna. Dodatkowo dostanie się na lotnisko, od momentu zostawienia samochodu na parkingu, wynosi średnio 15 minut. Operator parkingu czeka zazwyczaj na więcej osób, ale gdy ich nie ma, może na lotnisko zawieźć nawet pojedynczego podróżnego.

Parking z usługą odbioru samochodu spod terminala

Osoby, które wiedzą, że mogą nie mieć zbyt dużo czasu przed wylotem, powinny skorzystać z bardzo wygodnej usługi odbioru samochodu spod hali odlotów. Cała procedura jest bardzo prosta - wystarczy zamówić usługę parkingowego i po przyjeździe na lotnisko oddać samochód profesjonalnemu kierowcy, który odstawi auto w bezpieczne miejsce. Decydując się na parking lotnisko Kraków Balice, warto się rozejrzeć za taką właśnie opcją.

Parking hotelowy

Ciekawą opcją, którą warto też rozważyć, jest zaparkowanie na parkingu hotelowym. Jak przy każdym większym lotnisku, tak i w Krakowie, usytuowane są hotele. Mają one siłą rzeczy miejsca postojowe dla swoich gości, a także dodatkowe miejsca parkingowe dla osób z zewnątrz. Jaki tego typu lotnisko Balice oferuje parking pokazuje mapa. A informacje te można też sprawdzić na stronie Parkos.

Parking długoterminowy - to się opłaca

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej opłaca się zostawić samochód przy lotnisku Kraków-Balice na dłuższy okres. Pod słowem "opłaca się" rozumiemy rzecz jasna, że cena jednostkowa za dzień postoju, w każdej z przytoczonych opcji parkingowych, jest zawsze wyższa w krótkim okresie w porównaniu do okresu dłuższego. Można to wziąć pod uwagę, planując długość wakacji.

Na stronie Parkos można sobie porównać ceny długoterminowego postoju w każdej z opcji. Najczęściej, choć nie jest to regułą, najdroższa jest opcja zaparkowania tuż przy lotnisku. Więcej kosztuje też usługa parkingowego i postój przy hotelu. Natomiast zazwyczaj najtańsze jest parkowanie na prywatnym parkingu z opcją transferu na lotnisko mini-busem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każda z tych opcji może być dostępna w atrakcyjnej promocji.

Wybór parkingu długoterminowego przy porcie lotniczym Kraków-Balice to zawsze dobra opcja dla osób podróżujących w grupie. Wówczas koszty postoju można rozdzielić i opcja ta staje się znacznie tańsza niż na przykład skorzystanie z kolejki jadącej na lotnisko z centrum Krakowa. Nie trzeba też dodawać, że w samochodzie łatwiej przewieziemy bagaże i sprzęt sportowy.

Przyjazd na lotnisko własnym środkiem transportu to zawsze bardzo kusząca opcja. Wśród największych jej zalet należy wymienić wygodę - nie trzeba wówczas nigdzie się przesiadać, a jedzie się tylko z punktu "A" do punktu "B". Dodatkowo duża liczba dostawców usług parkingowych znacząco obniżyła w ostatnich latach cenę parkowania przy lotniskach. Trzeba zatem powiedzieć, że to się zwyczajnie opłaca.

Porównywarka Parkos pokazuje zawsze najlepsze opcje parkowania dostępne w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Warto z niej skorzystać, by mieć szerszy ogląd sprawy i by spokojnie kontynuować dalszą podróż. Każda opcja parkowania ma swoje zalety i tylko od osobistych preferencji podróżnych zależy, na którą ostatecznie się oni zdecydują. Parking zawsze warto rezerwować wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego stresu.

Jak wcześnie muszę być na lotnisku Kraków Balice?

Aby poznać zalecany czas przybycia na lotnisko, sprawdź stronę internetową przewoźnika, który obsługuje Twój lot. Sam port lotniczy Kraków-Balice zaleca, żeby pojawić się na lotnisku na 2 godziny prze…

Jak działa transfer na lotnisko w Krakowie?

Najczęściej używaną usługą w przypadku tzw. zastępczych dostawców parkingowych jest transfer na lotnisko. W przypadku tej opcji w dniu wylotu jedziesz swoim samochodem na parking. Na miejscu, zależnie…

Na czym polega usługa parkingowego przy lotnisku w Balicach?

Dla spragnionych maksymalnej wygody dojazdu do lotniska Balice, oferujemy usługę parkingowego. Wybierając tę opcję, w dniu wylotu jedziesz własnym samochodem bezpośrednio do terminalu lotniska. Na mie…
Korzyści z Parkos
usp car
Wszystkie parkingi są dokładnie sprawdzane
usp earth
Najlepsze oferty parkingów
usp free
Bezpłatne anulowanie do 24 godzin
usp like
Ponad 3 mln klientów na świecie