Parkos
user

Parking - lotnisko Wrocław Strachowice

Zmień lotnisko
Group 3 do rezerwy 3 MIN
checkmark
Najlepsze oferty
checkmark
Ponad 3 mln klientów na całym świecie
checkmark
Bezpłatne anulowanie/zmienianie rezerwacji

Pokaż parkingi na mapie

Parking w pobliżu lotniska Wrocław Strachowice

Żaden środek transportu publicznego nie zapewnia podróżnym takiej wygody, jaką oferuje własny samochód. Tylko do auta możemy z łatwością zabrać więcej bagażu lub potrzebny na wakacje sprzęt. Na szczęście wszystkie nowoczesne lotniska, a wśród nich lotnisko Wrocław Strachowice, mają w ofercie rozległe i naprawdę tanie opcje parkingowe. Wybierając jeden z parkingów położonych w pobliżu portu lotniczego, nie trzeba rezygnować z komfortu podróży.

Wszystkie parkingi, zarówno te lotniskowe, jak i te prywatne, są położone w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego. A do tego są dokładnie zabezpieczone i stale monitorowane. Parkingi są też należycie oświetlone i skomunikowane, co zapewnia podróżnym maksymalne bezpieczeństwo parkowania i wygodę dotarcia do hali odlotów/przylotów. Ceny parkowania przy lotnisku są bardzo atrakcyjne, a dojazd własnym środkiem transportu opłaca się nawet osobom podróżującym w pojedynkę.

Port lotniczy Wrocław Strachowice - tanie miejsca parkingowe

Parking Wrocław Strachowice posiada rozbudowaną ofertę parkingów przylotniskowych. Wszystkie parkingi znajdują się bezpośrednio obok hali odlotów/przylotów, dlatego dotarcie do terminala pieszo po parkowaniu jest niemal natychmiastowe. Jest to wygodne, ponieważ po zaparkowaniu nie czeka się na dodatkowy transfer na lotnisko i można jeszcze dokładniej zaplanować czas przyjazdu na lotnisko. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy ruch wokół lotniska jest wysoki.

Wśród parkingów przylotniskowych znajdują się tzw. parkingi zwykłe, czyli Parking A, Parking B, Parking C i Parking D. Poza tym we Wrocławiu dostępny jest także parking VIP, ze specjalną ofertą w nieco wyższej cenie. Wreszcie, w sąsiedztwie terminala znajduje się też parking godzinowy, na którym można się zatrzymać na mniej niż dobę.

Cena parkingów należących do strefy lotniska różni się w zależności od długości postoju. Jednak główna zasada jest taka, że im dłuższy postój, tym cena za każdy dzień parkingu jest niższa. A to oznacza ni mniej, ni więcej, że we Wrocławiu Strachowicach opłaca się przyjechać własnym środkiem transportu zwłaszcza wtedy, gdy mamy w planach wyjazd na dłuższe wakacje.

Postój na parkingu przy lotnisku można zarezerwować na dwa sposoby: telefonicznie albo online. Ten drugi sposób jest szczególnie wygodny, ponieważ wjazd na obszar parkingu odbywa się w trybie bezbiletowym. Rozbudowany system kamer sczytuje tablicę rejestracyjną, a kierowca pobiera jedynie bilet z automatu. Koszt pozostawienia samochodu na 1 dzień na parkingu zwykłym wynosi ok. 8 euro, natomiast koszt postoju tygodniowego wynosi ok. 25 euro.

Usługa parkingowego i transfer na lotnisko - parking Wrocław Strachowice

Poza parkingami stricte lotniskowymi port lotniczy Wrocław Strachowice oferuje także inne opcje parkingu. Są to parkingi prywatne i parkingi hotelowe. W obu tych wariantach klient może liczyć na darmowy transfer do hali odlotów/przylotów, a niektóre parkingi posiadają także nadzwyczaj wygodną usługę parkingowego. Parkingi hotelowe są nieznacznie droższe od parkingów prywatnych, ale podróżni często je wybierają z uwagi na rozbudowany monitoring gwarantujący bezpieczeństwo oraz zadaszenie.

Parking z transferem na lotnisko

Bardzo wygodną opcją, a też i najbardziej atrakcyjną cenowo, jest zostawienie samochodu na jednym z prywatnych parkingów. Te są położone nieco dalej niż parkingi przylotniskowe, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Z każdego takiego parkingu na lotnisko Wrocław Strachowice regularnie kursują autobusy i minibusy. Dzięki temu powrót z lotniska na parking również nie jest żadnym problemem.

Parkowanie z usługą parkingowego

Jedną z opcji związaną z parkowaniem na prywatnym parkingu w pobliżu lotniska jest usługa parkingowego. To wygodna opcja przede wszystkim dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu. Skorzystanie z usługi parkingowego pozwala na przyjazd tuż pod halę odlotów i zostawienie samochodu profesjonaliście, który odprowadzi auto na wyznaczone miejsce. Oczywiście przed przekazaniem auta sprawdzany jest jego licznik.

Parking hotelowy

Osoby, którym zależy na zostawieniu samochodu w miejscu zadaszonym, mogą skorzystać z opcji parkingu hotelowego. Poza tym kierowcy mogą poczuć się bezpieczniej ze względu na rozbudowany w okolicy hotelu monitoring. Ta opcja parkingowa jest nieco droższa niż inne, ale warto z niej skorzystać dla poczucia większego komfortu psychicznego w trakcie wyjazdu i pewności, że z samochodem po przylocie wszystko będzie w porządku.

Parking długoterminowy na lotnisku Wrocław Strachowice

Osobom, które wybierają się na dłuższe wakacje, można polecić parking długoterminowy. Opcję taką oferują zarówno parkingi przylotniskowe, jak i parkingi prywatne. Długość postoju należy zawsze zadeklarować obsłudze trochę wcześniej, tak aby w chwili przyjazdu zostać skierowanym na odpowiednie miejsce postojowe. Parking długoterminowy jest nadzwyczaj opłacalny, ponieważ cena jednego dnia postoju wypada stosunkowo nisko.

O długoterminowym parkowaniu mówimy, gdy planujemy zostawić samochód na lotnisku na więcej niż pięć dni. To właśnie wtedy widoczna staje się zależność, że ceny za kolejne dni zmieniają się w zależności od wybranego parkingu. Na parkingach, które nie są oznaczone jako „długoterminowe”, ceny za postój rosną znacznie bardziej, niż na tych, które takimi oznaczeniami dysponują.

Różnice cen pomiędzy poszczególnymi parkingami i miejscami postojowymi warto sobie zawczasu sprawdzić na stronie Parkos. Zgromadzone tam zostały wszelkie informacje dotyczące opcji parkowania w obrębie i przy lotnisku Wrocław Strachowice. Poza długością parkingu na stronie można też wybrać opcje dodatkowe, w tym wspomniany wyżej transfer mini busem na lotnisko lub zamówić wygodną usługę parkingowego.

Parking długoterminowy to również świetna opcja dla większych grup podróżnych lecących na dłuższe wakacje. Taka opcja sprawdzi się zarówno w trakcie wakacji rodzinnych, jak i w czasie wyjazdu z przyjaciółmi. Koszt parkingu długoterminowego, podzielony na kilka osób okazuje się tak niski, że nie opłaca się wówczas rozważać żadnego innego środka transportu. Bilet na kolej czy autobus przestaje być opłacalną opcją.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zarezerwowanie parkingu długoterminowego z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy dużo ludzi udaje się na urlopy trwające dłużej niż pięć dni. Warto zawczasu zapewnić sobie komfort przyjazdu na lotnisko Wrocław Strachowice. Im szybsza rezerwacja, tym większa szansa na otrzymanie dogodnego miejsca, jak najbliżej samego terminalu.

Ile czasu wcześniej muszę być na lotnisku Wrocław?

Jeśli chcesz poznać rekomendowany czas przybycia na lotnisko, sprawdź stronę internetową przewoźnika, który obsługuje Twój lot. Zazwyczaj zaleca się stawienie na lotnisku na 2 godziny przed odlotem w …

Na czym polega transfer na lotnisko Wrocław-Strachowice?

Najpopularniejszym sposobem parkowania przy lotnisku we Wrocławiu jest parking z transferem na lotnisko. W przypadku tej opcji jedziesz swoim samochodem na parking. Na miejscu parkujesz samodzielnie l…

Jak działa usługa parkingowego przy lotnisku we Wrocławiu?

Jeśli szukasz najwygodniejszej opcji parkowania przy lotnisku we Wrocławiu, to polecamy usługę parkingowego. W przypadku tej opcji, w dniu wylotu jedziesz własnym samochodem bezpośrednio do terminalu …
Korzyści z Parkos
usp car
Wszystkie parkingi są dokładnie sprawdzane
usp earth
Najlepsze oferty parkingów
usp free
Bezpłatne anulowanie do 24 godzin
usp like
Ponad 3 mln klientów na świecie