Parking - lotnisko Wrocław Strachowice

Zmień lotnisko
do rezerwy 3 MIN
checkmark
Najlepsze oferty
checkmark
Ponad 4 mln klientów na całym świecie
checkmark
Bezpłatne anulowanie/zmienianie rezerwacji

Parking w pobliżu lotniska Wrocław Strachowice

Żaden środek transportu publicznego nie zapewnia podróżnym takiej wygody, jaką oferuje własny samochód. Tylko do auta możemy z łatwością zabrać więcej bagażu lub potrzebny na wakacje sprzęt. Na szczęście wszystkie nowoczesne lotniska, a wśród nich lotnisko Wrocław Strachowice, mają w ofercie rozległe i naprawdę tanie opcje parkingowe. Wybierając jeden z parkingów położonych w pobliżu portu lotniczego, nie trzeba rezygnować z komfortu podróży.

Wszystkie parkingi, zarówno te lotniskowe, jak i te prywatne, są położone w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego. A do tego są dokładnie zabezpieczone i stale monitorowane. Parkingi są też należycie oświetlone i skomunikowane, co zapewnia podróżnym maksymalne bezpieczeństwo parkowania i wygodę dotarcia do hali odlotów/przylotów. Ceny parkowania przy lotnisku są bardzo atrakcyjne, a dojazd własnym środkiem transportu opłaca się nawet osobom podróżującym w pojedynkę.

Port lotniczy Wrocław Strachowice - tanie miejsca parkingowe

Parking Wrocław Strachowice posiada rozbudowaną ofertę parkingów przylotniskowych. Wszystkie parkingi znajdują się bezpośrednio obok hali odlotów/przylotów, dlatego dotarcie do terminala pieszo po parkowaniu jest niemal natychmiastowe. Jest to wygodne, ponieważ po zaparkowaniu nie czeka się na dodatkowy transfer na lotnisko i można jeszcze dokładniej zaplanować czas przyjazdu na lotnisko. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdy ruch wokół lotniska jest wysoki.

Wśród parkingów przylotniskowych znajdują się tzw. parkingi zwykłe, czyli Parking A, Parking B, Parking C i Parking D. Poza tym we Wrocławiu dostępny jest także parking VIP, ze specjalną ofertą w nieco wyższej cenie. Wreszcie, w sąsiedztwie terminala znajduje się też parking godzinowy, na którym można się zatrzymać na mniej niż dobę.

Cena parkingów należących do strefy lotniska różni się w zależności od długości postoju. Jednak główna zasada jest taka, że im dłuższy postój, tym cena za każdy dzień parkingu jest niższa. A to oznacza ni mniej, ni więcej, że we Wrocławiu Strachowicach opłaca się przyjechać własnym środkiem transportu zwłaszcza wtedy, gdy mamy w planach wyjazd na dłuższe wakacje.

Postój na parkingu przy lotnisku można zarezerwować na dwa sposoby: telefonicznie albo online. Ten drugi sposób jest szczególnie wygodny, ponieważ wjazd na obszar parkingu odbywa się w trybie bezbiletowym. Rozbudowany system kamer sczytuje tablicę rejestracyjną, a kierowca pobiera jedynie bilet z automatu. Koszt pozostawienia samochodu na 1 dzień na parkingu zwykłym wynosi ok. 8 euro, natomiast koszt postoju tygodniowego wynosi ok. 25 euro.

Usługa parkingowego i transfer na lotnisko - parking Wrocław Strachowice

Poza parkingami stricte lotniskowymi port lotniczy Wrocław Strachowice oferuje także inne opcje parkingu. Są to parkingi prywatne i parkingi hotelowe. W obu tych wariantach klient może liczyć na darmowy transfer do hali odlotów/przylotów, a niektóre parkingi posiadają także nadzwyczaj wygodną usługę parkingowego. Parkingi hotelowe są nieznacznie droższe od parkingów prywatnych, ale podróżni często je wybierają z uwagi na rozbudowany monitoring gwarantujący bezpieczeństwo oraz zadaszenie.

Parking z transferem na lotnisko

Bardzo wygodną opcją, a też i najbardziej atrakcyjną cenowo, jest zostawienie samochodu na jednym z prywatnych parkingów. Te są położone nieco dalej niż parkingi przylotniskowe, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Z każdego takiego parkingu na lotnisko Wrocław Strachowice regularnie kursują autobusy i minibusy. Dzięki temu powrót z lotniska na parking również nie jest żadnym problemem.

Parkowanie z usługą parkingowego

Jedną z opcji związaną z parkowaniem na prywatnym parkingu w pobliżu lotniska jest usługa parkingowego. To wygodna opcja przede wszystkim dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu. Skorzystanie z usługi parkingowego pozwala na przyjazd tuż pod halę odlotów i zostawienie samochodu profesjonaliście, który odprowadzi auto na wyznaczone miejsce. Oczywiście przed przekazaniem auta sprawdzany jest jego licznik.

Parking hotelowy

Osoby, którym zależy na zostawieniu samochodu w miejscu zadaszonym, mogą skorzystać z opcji parkingu hotelowego. Poza tym kierowcy mogą poczuć się bezpieczniej ze względu na rozbudowany w okolicy hotelu monitoring. Ta opcja parkingowa jest nieco droższa niż inne, ale warto z niej skorzystać dla poczucia większego komfortu psychicznego w trakcie wyjazdu i pewności, że z samochodem po przylocie wszystko będzie w porządku.

Parking długoterminowy na lotnisku Wrocław Strachowice

Osobom, które wybierają się na dłuższe wakacje, można polecić parking długoterminowy. Opcję taką oferują zarówno parkingi przylotniskowe, jak i parkingi prywatne. Długość postoju należy zawsze zadeklarować obsłudze trochę wcześniej, tak aby w chwili przyjazdu zostać skierowanym na odpowiednie miejsce postojowe. Parking długoterminowy jest nadzwyczaj opłacalny, ponieważ cena jednego dnia postoju wypada stosunkowo nisko.

O długoterminowym parkowaniu mówimy, gdy planujemy zostawić samochód na lotnisku na więcej niż pięć dni. To właśnie wtedy widoczna staje się zależność, że ceny za kolejne dni zmieniają się w zależności od wybranego parkingu. Na parkingach, które nie są oznaczone jako „długoterminowe”, ceny za postój rosną znacznie bardziej, niż na tych, które takimi oznaczeniami dysponują.

Różnice cen pomiędzy poszczególnymi parkingami i miejscami postojowymi warto sobie zawczasu sprawdzić na stronie Parkos. Zgromadzone tam zostały wszelkie informacje dotyczące opcji parkowania w obrębie i przy lotnisku Wrocław Strachowice. Poza długością parkingu na stronie można też wybrać opcje dodatkowe, w tym wspomniany wyżej transfer mini busem na lotnisko lub zamówić wygodną usługę parkingowego.

Parking długoterminowy to również świetna opcja dla większych grup podróżnych lecących na dłuższe wakacje. Taka opcja sprawdzi się zarówno w trakcie wakacji rodzinnych, jak i w czasie wyjazdu z przyjaciółmi. Koszt parkingu długoterminowego, podzielony na kilka osób okazuje się tak niski, że nie opłaca się wówczas rozważać żadnego innego środka transportu. Bilet na kolej czy autobus przestaje być opłacalną opcją.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest zarezerwowanie parkingu długoterminowego z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy dużo ludzi udaje się na urlopy trwające dłużej niż pięć dni. Warto zawczasu zapewnić sobie komfort przyjazdu na lotnisko Wrocław Strachowice. Im szybsza rezerwacja, tym większa szansa na otrzymanie dogodnego miejsca, jak najbliżej samego terminalu. Nasz poręczny planer trasy do lotnisku Wrocław pomoże Ci bezproblemowo dotrzeć na parking.

Ceny parkingów w Lotnisko Wrocław-Strachowice

Dostawca parkingów Typ parkingu Cena za 8 dni

*Ceny mogą się różnić w zależności od wybranych dat, sezonu i godzin przyjazdu. daty podane tutaj są od śr. 17.07.2024 do cz. 25.07.2024.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile czasu wcześniej muszę być na lotnisku Wrocław?

  chevron

  Jeśli chcesz poznać rekomendowany czas przybycia na lotnisko, sprawdź stronę internetową przewoźnika, który obsługuje Twój lot. Zazwyczaj zaleca się stawienie na lotnisku na 2 godziny przed odlotem w przypadku lotów kontynentalnych (w ramach Europy), a 3 godziny w przypadku lotów międzykontynentalnych. Parkos radzi aby dodać do tego czasu co najmniej 30 minut na zaparkowanie samochodu. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego pośpiechu i związanego z tym stresu. W przypadku transferu na lotnisko to pół godziny jest potrzebne na zaparkowanie samochodu na parkingu i przejazd (auto)busem na lotnisko. Zazwyczaj transport będzie dla Ciebie gotowy, kiedy przyjedziesz na parking, aby cały proces gładko przebiegł.

   

  Z kolei jeśli usługa parkingowego przypadła Ci bardziej do gustu, dodatkowe 30 minut jest zarezerwowane na procedurę przekazania samochodu parkingowemu. Dzięki niej możesz spokojnie udać się do stanowiska odprawy nie martwiąc się o swój samochód. 

   

 • Na czym polega transfer na lotnisko Wrocław-Strachowice?

  chevron

  Najpopularniejszym sposobem parkowania przy lotnisku we Wrocławiu jest parking z transferem na lotnisko. W przypadku tej opcji jedziesz swoim samochodem na parking. Na miejscu parkujesz samodzielnie lub pracownicy parkują za Ciebie – zależy od polityki firmy. Dzięki tej opcji parkingowej, zawsze możesz się upewnić, że teren jest odpowiednio dostosowany. Po zaparkowaniu, zostaniesz przewieziona(-y) busem na lotnisko. Transport zazwyczaj jest organizowany indywidualnie, aby wszystko sprawnie przebiegło.

   

  Powrót z lotniska

  (Auto)bus powrotny będzie na Ciebie czekać w uzgodnionym miejscu. Zazwyczaj jest to w pobliżu terminalu. Niekiedy firmy parkingowe proszą, aby podczas odbierania bagażu zadzownić do nich i poinformować o powrocie. Dane kontaktowe znajdziesz w e-mailu z potwierdzeniem, który wyślemy do Ciebie po dokonaniu rezerwacji.

  Plusy

  • Koszt – parking z transferem na lotnisko jest zazwyczaj przystępną cenowo opcją.
  • Sprawdzony teren – możesz upewnić się, że Twój pojazd jest bezpiecznie zaparkowany na odpowiednim terenie.

  Minusy

  • Wygoda dojazdu – między Tobą a Twoim samochodem stoi krótki przejazd autobusem. Jeśli masz większy bagaż może to być uciążliwe, ale pracownicy parkingu są zawsze gotowi do pomocy.
  • Czas – zazwyczaj transfer na lotnisko zajmuje nieco więcej czasu niż przekazanie samochodu przy terminalu (jak w przypadku usługi parkingowego).

   

 • Jak działa usługa parkingowego przy lotnisku we Wrocławiu?

  chevron

  Jeśli szukasz najwygodniejszej opcji parkowania przy lotnisku we Wrocławiu, to polecamy usługę parkingowego. W przypadku tej opcji, w dniu wylotu jedziesz własnym samochodem bezpośrednio do terminalu lotniska. Na miejscu spotkasz sie z pracownikiem zarezerwowanego parkingu. Wspólnie sprawdzicie uszkodzenia samochodu i stan licznika. To pozwoli uniknąć nieporozumień podczas odbioru samochodu. Pewny(-a) bezpieczeństwa swojego samochodu możesz udać się prosto do stanowiska odprawy. W tym czasie kierowca odwiezie Twój pojazd na teren parkingu.

  Niekiedy dostawcy parkingowi wymagają, aby około 20 minut przed przyjazdem zadzwonić do nich i uprzedzić, że jesteś blisko lotniska. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i przekazanie samochodu przebiegnie gładko. Numer kontaktowy (wraz z innymi danymi adresowymi) znajdziesz w e-mailu z potwierdzeniem, który wyślemy do Ciebie po dokonaniu rezerwacji. 

   

  Po przylocie z powrotem do Wrocławia, kierowca parkingu odwiezie Twój samochód na lotnisko. Na miejscu, po ponownej kontroli pojazdu, możesz udać się wygodnie w powrotną podróż do domu.

   

  Plusy

  • Oszczędność czasu – dojeżdżasz własnym samochodem do lotniska, gdzie oddajesz samochód, więc nie tracisz czasu ani na parkowanie, ani na przejazd dodatkowymi środkami transportu.
  • Wygoda – jedziesz prosto, bez przesiadek do terminalu, więc bagaże nie stanowią problemu.

  Minusy

  • Zaufanie – nie masz okazji, aby upewnić się co do tego, czy teren parkingu jest odpowiedni. Na szczęście osobiście i regularnie kontrolujemy nasze parkingi, więc możemy zapewnić o ich bezpieczeństwie.
  • Cena – zazwyczaj usługa parkingowego jest droższa, niż transfer na lotnisko.

   

Korzyści z Parkos
usp car
Dokładnie sprawdzone
Wszystkie parkingi są dokładnie sprawdzane
usp thumbs up
Najlepsze oferty
Najlepsze oferty parkingów
usp 24
Bezpłatne anulowanie
Bezpłatne anulowanie do 24 godzin
usp 24
+4 miliony klientów
Ponad 4 mln klientów na świecie