Parking - lotnisko Poznań Ławica

Zmień lotnisko
do rezerwy 3 MIN
checkmark
Najlepsze oferty
checkmark
Ponad 4 mln klientów na całym świecie
checkmark
Bezpłatne anulowanie/zmienianie rezerwacji
info car
Miejsca parkingowe
1
info message
Najlepiej oceniane
KC Premium Parking
info checkmark
Najtańsze
KC Premium Parking
info compass
Najbliżej lotniska
KC Premium Parking

Parking przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica, usytuowany 7 km na zachód od miasta Poznań, jest niewielkim lotniskiem, ale za to z bardzo długimi tradycjami w zakresie przewozu pasażerów. Warto jest tu przyjechać własnym samochodem i wybrać parking - lotnisko Poznań-Ławica jest obsługiwane przez profesjonalnych dostawców usług parkingowych. Decydując się na parking - poznań lotnisko jest w zasięgu ręki każdego podróżnego, któremu zależy na wygodzie i niskich kosztach transportu.

Port Lotniczy w Poznaniu jest siódmym pod względem wielkości lotniskiem w Polsce, obsługującym połączenia zarówno z krajami Europy, jak i spoza kontynentu. Operują tu także znane wszystkim, tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air czy Ryanair. Zainteresowanie połączeniami z Poznania-Ławicy rośnie zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, dlatego wybierając się w tym gorącym okresie na lotnisko poznań - parking warto jest mieć zarezerwowany wcześniej.

Parking Ławica - tanie miejsca parkingowe

Znalezienie taniego parkingu na lub w okolicy lotniska to podstawa udanych wakacji. W końcu nie po to całymi godzinami szukamy najkorzystniejszych cenowo połączeń lotniczych, żeby potem przepłacić za zostawienie samochodu w pobliżu lotniska. Wybierając poznań i lotnisko parking najlepiej jest zarezerwować sobie wcześniej, bo właśnie wtedy istnieje spora szansa na znalezienie bardzo korzystnej oferty.

Istnieje szereg różnych sposobów na zostawienie auta przy lotnisku. Wśród nich jest opcja zaparkowania w strefie należącej do lotniska. Port lotniczy posiada dwa terminale - T2 - obsługujący odloty i T3 - obsługujący przyloty. Do dyspozycji pasażerów są cztery parkingi krótkoterminowe - T1, T2, T3 i T4, a także dwa parkingi długoterminowe - T5 i T6. Jeśli chodzi o parking to lotnisko poznań ma cennik osobny dla każdego z nich.

Niezależnie od wyboru miejsca parkingowego, jedna zasada jest zawsze taka sama. Im dłużej klient chce korzystać z parkingu w pobliżu lotniska, tym cena jednostkowa za dzień jest tańsza. Warto jest to mieć na uwadze w przypadku krótkich wyjazdów, np.city break'ów, ponieważ w porównywarce cenowej Parkos krótsze wyjazdy zawsze będą nieco bardziej kosztowne. Oczywiście wybierając Poznań i parking lotnisko, można często liczyć na ciekawe promocje.

Parkowanie długoterminowe zawsze pozwoli nieco zaoszczędzić. Tuż przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica są dwa takie parkingi - P5 i P6. Trzeba tylko mieć na uwadze, że wybierając parking - lotnisko poznań to P5 jest parkingiem otwartym przez cały rok, natomiast parking P6 jest otwarty sezonowo. Poza okresami wzmożonego ruchu turystycznego może być zatem mniej miejsc dla postoju długoterminowego i wtedy trzeba zadbać o wcześniejszą rezerwację.

Usługa parkingowego i transfer na lotnisko - parking Poznań

Podróżny może wybrać parking lotnisko Poznań - Ławica albo jedną z innych, atrakcyjnych opcji parkingowych. Ciekawą opcją jest parking prywatny z opcją transferu mini busem na lotnisko. Kolejną jest podjechanie pod sam terminal i oddanie kluczyków pracownikowi zarezerwowanego parkingu, który odprowadzi auto na miejsce. Jeszcze inny scenariusz zakłada wybór parkingu należącego do hotelu wraz z ewentualnym transportem na lotnisko.

Prywatny parking z transferem na lotnisko

Parking ze zorganizowanym dojazdem na lotnisko jest często wybierany przez podróżnych. Opcja ta pozwala właścicielowi samochodu na zaparkowanie go w wybranym przez siebie miejscu, a następnie spokojne udanie się do hali odlotów. Rozwiązanie obejmujące parking lotnisko ławica poznań z opcją transferu do terminala jest bardzo przystępne cenowo i nadzwyczaj wygodne. Po powrocie wystarczy zadzwonić do operatora parkingu w celu zorganizowania transferu powrotnego.

Parking prywatny wraz z usługą parkingowego

Opcja parkingu prywatnego wraz z usługą parkingowego jest nadzwyczaj wygodną opcją polecaną przede wszystkim osobom będącym w ciągłym biegu. Pozwala ona podróżnemu na przybycie pod sam budynek terminala, a następnie oddanie auta w bezpieczne ręce profesjonalnego kierowcy, który odstawi je na dedykowany parking. Każdy parking - lotnisko poznań i opinie dotyczące usług parkingowych można znaleźć na stronie Parkos.

Postój przy hotelu

Parking hotelowy to dobry wybór dla osób, które przed wylotem chcą jeszcze odpocząć w hotelowym zaciszu. Ale z miejsca parkingowego oferowanego przez hotel można też skorzystać bez rezerwacji pokoju. Opcja parkingu przy hotelu jest zazwyczaj droższa niż pozostałe, ale tak samo pewna i wygodna. Różnicę cen łatwo jest porównać na stronie internetowej Parkos.

Parking długoterminowy przy Porcie Lotniczym w Poznaniu

Przy każdym lotnisku samochód można zostawić na okres dłuższy niż kilka dni. Taki "pobyt" auta na parkingu nazywamy parkingiem długoterminowym. Jest to doskonała opcja dla osób, które udają się na przykład czarterem na 2-tygodniowe wakacje. I dla tych, które na pokład chcą zabrać sprzęt - np. do windsurfingu - trudny do przewiezienia środkami transportu publicznego.

Wbrew temu, co podpowiada logika, parking długoterminowy jest stosunkowo tani. Cena jednostkowa za dzień postoju, przy dłuższym wynajmie miejsca parkingowego, jest znacznie tańsza niż taka sama cena za postój krótkoterminowy. A to sprawia, że przybycie na lotnisko własnym środkiem transportu staje się jeszcze bardziej opłacalne. Warto jest więc pamiętać, że im dłużej parkujemy przy lotnisku, tym jest taniej.

A jak kształtują się ceny parkingu długoterminowego przy lotnisku w Poznaniu? To oczywiście zależy od każdego operatora z osobna albo od samego lotniska. Standardem jest jednak, że za długoterminowy postój, na przykład za 10 dni, nie zapłacimy więcej niż 25-30 EUR. Niewiele mniej zapłacimy za pięć dni, co tylko potwierdza regułę podaną powyżej.

Oczywiście parking długoterminowy nie oznacza, że można przy lotnisku zostawić samochód na całe wieki. To opcja dla ludzi wyjeżdżających na wakacje, z której chciałoby skorzystać więcej osób. Parking długoterminowy obejmuje zatem okres od 10 do 15 dni. W każdej innej sytuacji pozostawienie samochodu na parkingu trzeba negocjować. I oczywiście część operatorów może pójść w tym względzie podróżnym na rękę.

Dostawcy usług parkingowych przy lotnisku w Poznaniu dokładają wszelkich starań, by ich klienci byli zadowoleni. Parkingi takie są bezpieczne i monitorowane 24 godziny na dobę. Dojazd na parking własnym środkiem transportu to nieoceniona wygoda, o czym można się przekonać zarówno przed wylotem, jak i po powrocie. Warto jest z takiej opcji skorzystać, a najlepsze ceny można zawsze znaleźć w porównywarce Parkos. Nasz poręczny planer trasy do lotnisku Poznań pomoże Ci bezproblemowo dotrzeć na parking.

Ceny parkingów w Lotnisko Poznań-Ławica

Dostawca parkingów Typ parkingu Cena za 8 dni
KC Premium Parking Transfer na lotnisko | Zadaszony od PLN 133.00

*Ceny mogą się różnić w zależności od wybranych dat, sezonu i godzin przyjazdu. daty podane tutaj są od śr. 17.04.2024 do śr. 24.04.2024.

Dostawcy parkingowi przy Lotnisko Poznań-Ławica

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile czasu przeznaczyć na zaparkowanie samochodu przy lotnisku w Poznaniu?

  chevron

  Lotnisko w Poznaniu informuje na swojej oficjalnej stronie, że zaleca przybycie do odprawy pasażerskiej na co najmniej 2 godziny przed wylotem. Z naszej strony radzimy, aby dodać co najmniej 30 minut na zaparkowanie samochodu. W ten sposób ustrzeżesz się przed niepotrzebnym pośpiechem i stresem. Jeśli wybierzesz transfer na lotnisko, to ten czas jest dedykowany na zaparkowanie samochodu i przejazd busem do terminalu. Z reguły jest on organizowany indywidualnie i natychmiast po Twoim przyjeździe. 

  Natomiast jeśli preferujesz usługę parkingowego, to dodatkowe 30 minut przeznaczysz na procedurę przekazania samochodu kierowcy zarezerwowanego parkingu. Dzięki niej możesz spokojnie udać się do stanowiska odprawy bez obaw o swój samochód. 

   

 • Na czym polega transfer na lotnisko w Poznaniu?

  chevron

  Najpopularniejszym sposobem parkowania samochodu u tzw. zastępczych firm parkingowych jest usługa transferu na lotnisko. W wypadku tej opcji w dniu wylotu dojeżdżasz swoim samochodem na parking. Tam parkujesz albo samodzielnie albo pracownicy robią to za Ciebie - zależy od zasad danego parkingu. Po zaparkowaniu, ładujesz bagaże do busa i zostajesz przewieziona(-y) na lotnisko. Z reguły transport będzie już na Ciebie czekał kiedy dotrzesz na parking. Obsługa chętnie pomoże Ci z walizkami.

   

  Przejazd powrotny

  (Auto)bus z lotniska na parking będzie na Ciebie czekać w uzgodnionym miejscu. Z reguły jest to w niewielkiej odległości od terminalu. Po powrocie na parking możesz od razu wsiąść do samochodu i udać się do domu. Cały proces sprawnie przebiega, co pozwoli Ci utrzymać swój wakacyjny nastrój.

  Zalety

  • Koszta – z reguły parking z transportem na lotnisko jest opcją o najniższej cenie.
  • Dobre parkowanie – ponieważ parkujesz samodzielnie możesz upewnić się, że Twój pojazd jest bezpiecznie zaparkowany na przystosowanym terenie.

  Wady

  • Komfort podróży – między Tobą a Twoim samochodem stoi krótki przejazd autobusem. Nie jest to nadto uciążliwe, ale po długiej podróży może nie być przyjemne.
  • Czas – transfer na lotnisko zajmuje nieco więcej czasu niż przekazanie samochodu przy terminalu (jak w przypadku usługi parkingowego).

   

 • Na czym polega usługa parkingowego przy lotnisku w Poznaniu?

  chevron

  Jeśli szukasz bardziej luksusowej usługi parkowania przy lotnisku w Poznaniu, to usługa parkingowego jest odpowiedzią. W przypadku tej opcji w dniu wylotu jedziesz własnym samochodem prosto do terminalu. Tam spotkasz się z pracownikiem zarezerwowanego przez Ciebie parkingu. Sporządzi on(a) krótki raport uszkodzeń Twojego samochodu i spisze stan licznika. I to tyle! Następnie możesz udać się do stanowiska odprawy pasażerskiej. W tym czasie kierowca odwiezie Twój samochód na bezpieczny teren parkingu.

  Po przylocie z powrotem do lotniska w Poznaniu, kierowca odwiezie Twój samochód do terminalu. Odbierzesz kluczyki, ponownie sprawdzicie razem samochód i możesz udać się w drogę do domu - wygodnie, we własnym samochodzie.

   

  Zalety

  • Zaoszczędzisz czas – przekazujesz samochód na samym lotnisku, więc nie poświęcasz czasu na parkowanie i dodatkowy transport na lotnisko.
  • Podróżujesz wygodnie – korzystasz tylko z jednego środka transportu (swojego samochodu), więc nie musisz przejmować się bagażami.

  Wady

  • Musisz zaufać – w przypadku tej usługi nie odwiedzasz parkingu, więc nie masz okazji skontrolować teren. Na szczeście możemy zapewnić, że wszelkie firmy dostępne na naszej stronie są certyfikowanymi dostawcami parkingowymi. Osobiście i regularnie ich kontrolujemy.
  • Zapłacisz więcej – z reguły cena tej usługi jest nieco wyższa niż transferu na lotnisko.

   

Korzyści z Parkos
usp car
Wszystkie parkingi są dokładnie sprawdzane
usp thumbs up
Najlepsze oferty parkingów
usp 24
Bezpłatne anulowanie do 24 godzin
usp 24
Ponad 4 mln klientów na świecie