Parkos
user

Parking - lotnisko Poznań Ławica

Zmień lotnisko
Group 3 do rezerwy 3 MIN
checkmark
Najlepsze oferty
checkmark
Ponad 3 mln klientów na całym świecie
checkmark
Bezpłatne anulowanie/zmienianie rezerwacji

Pokaż parkingi na mapie

Parking przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica

Port Lotniczy Poznań-Ławica, usytuowany 7 km na zachód od miasta Poznań, jest niewielkim lotniskiem, ale za to z bardzo długimi tradycjami w zakresie przewozu pasażerów. Warto jest tu przyjechać własnym samochodem i wybrać parking - lotnisko Poznań-Ławica jest obsługiwane przez profesjonalnych dostawców usług parkingowych. Decydując się na parking - poznań lotnisko jest w zasięgu ręki każdego podróżnego, któremu zależy na wygodzie i niskich kosztach transportu.

Port Lotniczy w Poznaniu jest siódmym pod względem wielkości lotniskiem w Polsce, obsługującym połączenia zarówno z krajami Europy, jak i spoza kontynentu. Operują tu także znane wszystkim, tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air czy Ryanair. Zainteresowanie połączeniami z Poznania-Ławicy rośnie zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, dlatego wybierając się w tym gorącym okresie na lotnisko poznań - parking warto jest mieć zarezerwowany wcześniej.

Parking Ławica - tanie miejsca parkingowe

Znalezienie taniego parkingu na lub w okolicy lotniska to podstawa udanych wakacji. W końcu nie po to całymi godzinami szukamy najkorzystniejszych cenowo połączeń lotniczych, żeby potem przepłacić za zostawienie samochodu w pobliżu lotniska. Wybierając poznań i lotnisko parking najlepiej jest zarezerwować sobie wcześniej, bo właśnie wtedy istnieje spora szansa na znalezienie bardzo korzystnej oferty.

Istnieje szereg różnych sposobów na zostawienie auta przy lotnisku. Wśród nich jest opcja zaparkowania w strefie należącej do lotniska. Port lotniczy posiada dwa terminale - T2 - obsługujący odloty i T3 - obsługujący przyloty. Do dyspozycji pasażerów są cztery parkingi krótkoterminowe - T1, T2, T3 i T4, a także dwa parkingi długoterminowe - T5 i T6. Jeśli chodzi o parking to lotnisko poznań ma cennik osobny dla każdego z nich.

Niezależnie od wyboru miejsca parkingowego, jedna zasada jest zawsze taka sama. Im dłużej klient chce korzystać z parkingu w pobliżu lotniska, tym cena jednostkowa za dzień jest tańsza. Warto jest to mieć na uwadze w przypadku krótkich wyjazdów, np.city break'ów, ponieważ w porównywarce cenowej Parkos krótsze wyjazdy zawsze będą nieco bardziej kosztowne. Oczywiście wybierając Poznań i parking lotnisko, można często liczyć na ciekawe promocje.

Parkowanie długoterminowe zawsze pozwoli nieco zaoszczędzić. Tuż przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica są dwa takie parkingi - P5 i P6. Trzeba tylko mieć na uwadze, że wybierając parking - lotnisko poznań to P5 jest parkingiem otwartym przez cały rok, natomiast parking P6 jest otwarty sezonowo. Poza okresami wzmożonego ruchu turystycznego może być zatem mniej miejsc dla postoju długoterminowego i wtedy trzeba zadbać o wcześniejszą rezerwację.

Usługa parkingowego i transfer na lotnisko - parking Poznań

Podróżny może wybrać parking lotnisko Poznań - Ławica albo jedną z innych, atrakcyjnych opcji parkingowych. Ciekawą opcją jest parking prywatny z opcją transferu mini busem na lotnisko. Kolejną jest podjechanie pod sam terminal i oddanie kluczyków pracownikowi zarezerwowanego parkingu, który odprowadzi auto na miejsce. Jeszcze inny scenariusz zakłada wybór parkingu należącego do hotelu wraz z ewentualnym transportem na lotnisko.

Prywatny parking z transferem na lotnisko

Parking ze zorganizowanym dojazdem na lotnisko jest często wybierany przez podróżnych. Opcja ta pozwala właścicielowi samochodu na zaparkowanie go w wybranym przez siebie miejscu, a następnie spokojne udanie się do hali odlotów. Rozwiązanie obejmujące parking lotnisko ławica poznań z opcją transferu do terminala jest bardzo przystępne cenowo i nadzwyczaj wygodne. Po powrocie wystarczy zadzwonić do operatora parkingu w celu zorganizowania transferu powrotnego.

Parking prywatny wraz z usługą parkingowego

Opcja parkingu prywatnego wraz z usługą parkingowego jest nadzwyczaj wygodną opcją polecaną przede wszystkim osobom będącym w ciągłym biegu. Pozwala ona podróżnemu na przybycie pod sam budynek terminala, a następnie oddanie auta w bezpieczne ręce profesjonalnego kierowcy, który odstawi je na dedykowany parking. Każdy parking - lotnisko poznań i opinie dotyczące usług parkingowych można znaleźć na stronie Parkos.

Postój przy hotelu

Parking hotelowy to dobry wybór dla osób, które przed wylotem chcą jeszcze odpocząć w hotelowym zaciszu. Ale z miejsca parkingowego oferowanego przez hotel można też skorzystać bez rezerwacji pokoju. Opcja parkingu przy hotelu jest zazwyczaj droższa niż pozostałe, ale tak samo pewna i wygodna. Różnicę cen łatwo jest porównać na stronie internetowej Parkos.

Parking długoterminowy przy Porcie Lotniczym w Poznaniu

Przy każdym lotnisku samochód można zostawić na okres dłuższy niż kilka dni. Taki "pobyt" auta na parkingu nazywamy parkingiem długoterminowym. Jest to doskonała opcja dla osób, które udają się na przykład czarterem na 2-tygodniowe wakacje. I dla tych, które na pokład chcą zabrać sprzęt - np. do windsurfingu - trudny do przewiezienia środkami transportu publicznego.

Wbrew temu, co podpowiada logika, parking długoterminowy jest stosunkowo tani. Cena jednostkowa za dzień postoju, przy dłuższym wynajmie miejsca parkingowego, jest znacznie tańsza niż taka sama cena za postój krótkoterminowy. A to sprawia, że przybycie na lotnisko własnym środkiem transportu staje się jeszcze bardziej opłacalne. Warto jest więc pamiętać, że im dłużej parkujemy przy lotnisku, tym jest taniej.

A jak kształtują się ceny parkingu długoterminowego przy lotnisku w Poznaniu? To oczywiście zależy od każdego operatora z osobna albo od samego lotniska. Standardem jest jednak, że za długoterminowy postój, na przykład za 10 dni, nie zapłacimy więcej niż 25-30 EUR. Niewiele mniej zapłacimy za pięć dni, co tylko potwierdza regułę podaną powyżej.

Oczywiście parking długoterminowy nie oznacza, że można przy lotnisku zostawić samochód na całe wieki. To opcja dla ludzi wyjeżdżających na wakacje, z której chciałoby skorzystać więcej osób. Parking długoterminowy obejmuje zatem okres od 10 do 15 dni. W każdej innej sytuacji pozostawienie samochodu na parkingu trzeba negocjować. I oczywiście część operatorów może pójść w tym względzie podróżnym na rękę.

Dostawcy usług parkingowych przy lotnisku w Poznaniu dokładają wszelkich starań, by ich klienci byli zadowoleni. Parkingi takie są bezpieczne i monitorowane 24 godziny na dobę. Dojazd na parking własnym środkiem transportu to nieoceniona wygoda, o czym można się przekonać zarówno przed wylotem, jak i po powrocie. Warto jest z takiej opcji skorzystać, a najlepsze ceny można zawsze znaleźć w porównywarce Parkos.

Ile czasu przeznaczyć na zaparkowanie samochodu przy lotnisku w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu informuje na swojej oficjalnej stronie, że zaleca przybycie do odprawy pasażerskiej na co najmniej 2 godziny przed wylotem. Z naszej strony radzimy, aby dodać co najmniej 30 minut …

Na czym polega transfer na lotnisko w Poznaniu?

Najpopularniejszym sposobem parkowania samochodu u tzw. zastępczych firm parkingowych jest usługa transferu na lotnisko. W wypadku tej opcji w dniu wylotu dojeżdżasz swoim samochodem na parking. Tam p…

Na czym polega usługa parkingowego przy lotnisku w Poznaniu?

Jeśli szukasz bardziej luksusowej usługi parkowania przy lotnisku w Poznaniu, to usługa parkingowego jest odpowiedzią. W przypadku tej opcji w dniu wylotu jedziesz własnym samochodem prosto do termina…
Korzyści z Parkos
usp car
Wszystkie parkingi są dokładnie sprawdzane
usp earth
Najlepsze oferty parkingów
usp free
Bezpłatne anulowanie do 24 godzin
usp like
Ponad 3 mln klientów na świecie